Sieradzka 11 i Polna 5, 98-260 Burzenin

Wielkanocny Zając 2021 od wolontariuszy.

                 W marcu 2021 r. wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” SP w Burzeninie zorganizowali akcję „Wielkanocny Zajączek” dla potrzebujących kolegów i koleżanek z naszej szkoły i przedszkola.  Do paczek swoich podopiecznych typowali wychowawcy, gdyż oni znają najlepiej potrzeby swoich uczniów. W tym roku przygotowaliśmy 25 paczek żywnościowych, w tym 5 paczek dla uczniów klas I –III   i przedszkola oraz 20 paczek dla uczniów klas IV – VIII. W takiej paczuszce  się podstawowe produkty spożywcze, jak: makaron, olej, kakao, herbata, kawa, brzoskwinie w puszce, czekoladowe płatkina mleko, kukurydza w puszce, ryż, majonez, krem czekoladowy, margaryna i słodycze.   Młodzi wolontariusze chętnie poświęcali swój wolny czas po lekcjach na przygotowanie wielkanocnych paczek. Wielokrotnie spotykali się w szkole, z zachowaniem wymogów sanitarnych ze względu na COVID -19, najpierw rozpakowując produkty, a następnie robiąc paczki. Jak sami mówili, sprawia im to wielką satysfakcję i jest także okazją do spotkania się, czego teraz tak bardzo nam wszystkim potrzeba.

 
Akcję koordynowały i sprawowały opiekę nad wolontariuszami opiekunki szkolnego wolontariatu – panie: Sylwia Sobańda i Ewelina Pawlik. Produkty do paczek zakupił i dostarczył rodzic jednego z wolontariuszy i „przyjaciel” naszego klubu – pan Krzysztof Sobańda.
 

Monika Zawodnik