Sieradzka 11 i Polna 5, 98-260 Burzenin

Mała chmurka w krainie śniegu 2021

 

Uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej im. Ks. kan. B. Pstrokońskiego w Burzeninie ukończyli II moduł projektu ,,Czytam z klasą”.

Wybraliśmy lekturę ,,Zaczarowana zagroda” A. Cz Centkiewiczów. Przenieśliśmy się do krainy wiecznych lodów, czyli na Antarktydę.Uzupełniliśmy swoje lekturniki i dokonaliśmy opisu Elegancika. Powstały też pięknie ilustrowane książeczki. Poznaliśmy wiele ciekawych wiadomości o tych niesamowitych ptakach nielotach. 
 
Pojawił się fragment bieguna południowego z zagrodami wykonanymi z masy solnej, korków od butelek. Były pingwiny z rolek po papierze toaletowym oraz butelek plastikowych (pamiętamy o recyklingu). Uzupełnieniem naszej wystawki był pingwin w wersji XXL oraz lapbooki na temat Antarktydy i pingwinów. Dzięki prawdziwej zimie za oknem mogliśmy zbudować również nasze własne małe zagrody ze śniegu  
 
Naszaklasowa zabawa karnawałowa zamieniła się na jeden dzień w "lodową krainę", gdzie nie zabrakło również dobrze znanego wszystkim Elegancika - bohatera "Zaczarowanej zagrody". Wszyscy uczniowie postarali się, aby wyglądać jak pingwinki. Założyli „czarne fraczki” z białymi brzuszkami, a głowy ich zdobiły stosowne opaski. Witrualnie w wersji 3D odwiedził nas pingwinek. Spotkanie z Elegancikiem należało do bardzo udanych. 
 
Przy zimowej aurze za oknem realizacja tego modułu bardzo nam przypadła do gustu i na długo zostanie nam w pamięci.
Teraz czekamy na wiosnę i ostatnią część projektu. 
Zapraszamy na wideo relacje. 
Uczniowie klasy I b z wychowawczynią Anetą Pertkiewicz
 
 
 

Monika Zawodnik