Sieradzka 11 i Polna 5, 98-260 Burzenin

Klasa 1b - "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

Międzynarodowy projekt edukacyjny

 „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.

Ukończyli realizację I modułu. Głównym jego bohaterem było Drzewo, które pojawiało się w każdej działalności dzieci.

Zadanie 1.

   Klasa 1 b bardzo ochoczo rozpoczęła realizację projektu. Udaliśmy się do biblioteki i wybraliśmy książkę " Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej.  Pokolorowaliśmy lekturniki. Sukcesywnie czytając lekturę, wypełnialiśmy strony. Pojawiło się "drzewo" jako główny bohater książki, bracia Lichoccy, Paweł, Bożenka, Zezuś.

Zadanie 2.

   Na korytarzu szkolnym wyrosło piękne drzewo czytelnicze, gdzie zamieszkała Chmurka Tosia oraz mniejsze chmurki podpisane imionami dzieci. Drzewo zapełniło się kolorowymi liśćmi. Aby zachęcić do czytania, chętne dzieci czytały na zajęciach fragmenty książki.

Zadanie 3.

   Następne zadanie zorganizowaliśmy w lesie. Z okazji Światowego Dnia Drzewa wybraliśmy się z wizytą do pana leśniczego w Pyszkowie. Poznaliśmy różne gatunki drzew, pozbieraliśmy szyszki, które w szkole posadziliśmy w klasowym ogródku. Jesteśmy teraz dużo mądrzejsi, wiemy jak dbać o las, jakie korzyści z drzew ma człowiek oraz zwierzęta. W szkole wykonaliśmy pracę plastyczną „ Moje wymarzone drzewo”.

Zadanie 4.

  Wysłuchaliśmy opowiadania " Mała chmurka w krainie drzew". Na korytarzu zamocowaliśmy gałązki z wierzby. Wykorzystując zdobytą wiedzę dokonaliśmy wyboru zdań " Co nam dają drzewa?". ( dostarczają tlen, wytwarza się papier, schronienie dla zwierząt, dostarczają pożywienia itp.) Napisy pojawiły się na gałęziach. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film " W jaki sposób powstaje papier?" Pozostałe gazety posłużyły nam jako tło do pracy plastycznej " Mieszkańcy lasu". Wszystkie skrawki papieru zgnietliśmy wykorzystując je do zabawy. (Papierowa bitwa). Każde zadanie dostarczyło dzieciom radości, rozbudziło ciekawość i poszerzyło wiedzę na temat przyrody.

Z niecierpliwością czekamy na II moduł „ Mała chmurka w krainie śniegu”.

 

Super User