Sieradzka 11 i Polna 5, 98-260 Burzenin

Leśniczówka 2020

„Las jesienią” lekcja przyrody w leśniczówce Pyszków. W piątek 09.10.2020r uczniowie klasy 1b i 2a wraz z wychowawczyniami p.A.Pertkiewicz i R.Tomaszewską obyli lekcję przyrody w leśniczówcze Pyszków. Praktyczne zajęcia przeprowadził leśniczy Z.Wzgarda. Przekazał uczniom wiele ważnych informacji dotyczących pracy leśnika oraz ciekawostek przyrodniczych dotyczących roślinności i zwierząt leśnych. Odpowiadał tez na wiele pytań dotyczących tajemnic, jakie kryje w sobie las na przykład -nocą. Wspomniał również o zagrożeniach, jakie powoduje człowiek oraz zachęcał dzieci dodbania o przyrodę. Pokazując piękno lasu zachęcał też do spędzania tam wolnego czasu. W związku ze Świętem Drzewa przypadającym na 10 października opowiedział dzieciom historię zasadzenia dębu w 2006 roku na  cześć Jana Pawła II na terenie leśniczówki. Warto przypomnieć, że drzewo jest symbolem mądrości, siły i zdrowia. Po lekcji wszyscy świętowali przy ognisku, piekli kiełbaski i ziemniaki. Była to bardzo ciekawa lekcja, wspaniała przygoda i dobrze spędzony czas. Dziękujemy!!!

Monika Zawodnik